Ниво на корисникот: / 0
НајлошоНајдобро 

Актуелно - Актуелности

NY2015

И оваа година традиционално во пресрет на новогодишните и божиќните празници Општина Делчево предводена од градоначалникот Дарко Шехтански во соработка со бизнис секторот, основните училишта, детската градинка, КУД „Гоце Делчев“ организира новогодишна забава за најмладите.

Забавата  е предвидено да се одржи пред Спомен домот „АСНОМ“ на 30.12.2014 година (вторник) со почеток во 11 часот.

Share/Save/Bookmark