Postapki i_proceduri Gradezni dozvoli 

Студијата за оцена на влијание врз животната средина за проектот: “Изградба на автопат М-5 на делница, граничен премин на Република Бугарија (Црна Скала) - Делчево - Виница - Кочани - Штип - Велес “

Печати PDF

Студијата  за оцена на влијание врз животната средина за проектот: “Изградба на автопат М-5 на делница, граничен премин на Република Бугарија (Црна Скала) - Делчево - Виница - Кочани - Штип - Велес “,   може да се погледне на сл. линк тука.

Останати проектни документи можат да се превземат со кликање на соодветните имиња како што следува:

  1. Синтезна карта во размер 1:25 000 CSV-SK-001 Црна скала-Виница
  2. Синтезна карта во размер 1:25 000 SV-SK-002 Виница-Штип
  3. Синтезна карта во размер 1:25 000 KO-SK-003 Кадрифаково-Отовица
  4. Карта на станишта -Екологија CSV-KS-001 Црна скала-Виница
  5. Карта на станишта -Екологија SV-KS-002 Виница-Штип
  6. Карта на станишта -Екологија KO-KS-003 Кадрифаково-Отовица
  7. Геолошка карта 1
  8. Геолошка карта 2

Напомена: Поради поголемата зафатнина на документите можно е споро отварање на истите.


Share/Save/Bookmark

Оваа содржина е заклучена. Не е можно коментирање на оваа статија.

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес795
mod_vvisit_counterВчера702
mod_vvisit_counterОваа недела3914
mod_vvisit_counterПретходна недела3795
mod_vvisit_counterОвој месец15826
mod_vvisit_counterПретходен месец19108
mod_vvisit_counterВкупно3462063

Присутни online: 11
Ваша IP: 35.170.78.142
,
Денес: Окт 24, 2020