Postapki i_proceduri Gradezni dozvoli 

Одбележување на неделата за борба против срцеви заболувања

Печати PDF

Општинската организација на Црвен крст од Делчево во соработка со специјалната болница за кардиохирургија Филип Втори се вклучува во одбележувањето на Неделата за борба против срцево-садови заболувања од 21-ви до 28-ми февруари 2012 година. За таа цел на 29.02.2012 година во просториите на Црвен крст во Делчево во почеток во 13 часот, ке се одржи предавање на тема: "Намалете го стресот и сочувајте го срцето", на која учество ке земат доктори од оваа позната и призната здравствена установа во Р.Македонија и во Балкански рамки.

На тој начин и општина Делчево се вклучува во одбележувањето на оваа недела, дејствувајки информативно за што поголема посетеност на овој настан.

ОО Црвен крст

Општина Делчево

Share/Save/Bookmark

Оваа содржина е заклучена. Не е можно коментирање на оваа статија.

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес319
mod_vvisit_counterВчера680
mod_vvisit_counterОваа недела1982
mod_vvisit_counterПретходна недела4222
mod_vvisit_counterОвој месец11462
mod_vvisit_counterПретходен месец12072
mod_vvisit_counterВкупно3508325

Присутни online: 8
Ваша IP: 3.239.40.250
,
Денес: Јан 21, 2021