Postapki i_proceduri Gradezni dozvoli 

Јавна расправа за изградбата на автопатот Црна скала-Велес

Печати PDF

Во рамки на јавната расправа за Студијата  за оцена на влијание врз животната средина за проектот: “Изградба на автопат М-5 на делница, граничен премин на Република Бугарија (Црна Скала) - Делчево - Виница - Кочани - Штип - Велес “, која ке се одржи во  петок  24-ти февруари 2012 година со почеток во 12.30 часот во салата за состаноци во Спомен домот АСНОМ, ке биде дискутирано по однос на овој проект, кој тековно се реализира, под покровителство на инвеститорот Агенција за државни патишта, во соработка со повеке институции, на локано и државно ниво.

Јавната расправа се однесува по однос на Студијата која може да се погледне на сл. линк тука.

Останати проектни документи можат да се превземат со кликање на соодветните имиња како што следува:

  1. Синтезна карта во размер 1:25 000 CSV-SK-001 Црна скала-Виница
  2. Синтезна карта во размер 1:25 000 SV-SK-002 Виница-Штип
  3. Синтезна карта во размер 1:25 000 KO-SK-003 Кадрифаково-Отовица
  4. Карта на станишта -Екологија CSV-KS-001 Црна скала-Виница
  5. Карта на станишта -Екологија SV-KS-002 Виница-Штип
  6. Карта на станишта -Екологија KO-KS-003 Кадрифаково-Отовица
  7. Геолошка карта 1
  8. Геолошка карта 2

Напомена: Поради поголемата зафатнина на документите можно е споро отварање на истите.

На состанокот се покануваат сите зинтересирани граѓани кои сакаат да земат учество во јавната расправа по однос на студијата, со што би допринеле кон подобрување на квалитетот на реализацијата на овој проект.

Share/Save/Bookmark

Оваа содржина е заклучена. Не е можно коментирање на оваа статија.

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес3
mod_vvisit_counterВчера259
mod_vvisit_counterОваа недела262
mod_vvisit_counterПретходна недела3525
mod_vvisit_counterОвој месец13267
mod_vvisit_counterПретходен месец12072
mod_vvisit_counterВкупно3510130

Присутни online: 1
Ваша IP: 3.227.247.17
,
Денес: Јан 26, 2021