Postapki i_proceduri Gradezni dozvoli 

Дониран ЕКГ за Здравниот дом Гоце Делчев од страна на Германската амбасада во РМ

Печати PDF

Во вторник 21.02.2012 година, саменик амбасадорот Валтер Лојкс, во придружба на првиот секретар Франк Штосел од амбасадата на Сојузна Република Германија во Република Македонија, донираа медицински апарат-Електро-кардиограф (ЕКГ) во Здравниот дом Гоце Делчев во Делчево.

 

Донацијата на овој апарат следува по комуникацијата која се одвиваше подолг временски период во изминатата година, помеѓу директорот на оваа здравствена установа и претставниците на германската амбасада, во рамки на програмските активности на ова дипломатско претставништво во РМ:

Овој медицински апарат во вредност од околу 140.000,00 мкд е добредојден за потребите на нормално функционирање на здравствените работници во здравниот дом.

Исто така во рамки на посетата заменик амбасадорот Лојкс со неговите соработници, накратко се запознаа со просторно-техничките услови во кои работи персоналот на здравниот дом, а во рамки на официјалните разговори со претставници на општина Делчево, се изрази подготвеност за поголем број на идни активности за соработка, пред се на културен план.

Share/Save/Bookmark

Оваа содржина е заклучена. Не е можно коментирање на оваа статија.

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес361
mod_vvisit_counterВчера680
mod_vvisit_counterОваа недела2024
mod_vvisit_counterПретходна недела4222
mod_vvisit_counterОвој месец11504
mod_vvisit_counterПретходен месец12072
mod_vvisit_counterВкупно3508367

Присутни online: 6
Ваша IP: 3.239.40.250
,
Денес: Јан 21, 2021