Postapki i_proceduri Gradezni dozvoli 

Прекин на наставата во основните училишта и гимназијата во Делчево

Печати PDF

Советот на општина Делчево на вонредна седница која се одржа во петок 03.02.2012 година со почеток во 14.30 часот, донесе ОДЛУКА за прекин на  воспитно-образовната работа во основните училишта и средното општинско училиште во Општина Делчево.

Оваа одлука се донесува поради неповолните временски услови (обилни снежни  врнежи и ниски температури), а прекинот на наставата ке биде во период од 06.02.2012 до 10.02.2012 . 

 

Деновите од прекинот на наставата ќе бидат одработени до крајот на школската година, почнувајќи од месец март 2012 година, во неработни денови.

Share/Save/Bookmark

Оваа содржина е заклучена. Не е можно коментирање на оваа статија.

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес8
mod_vvisit_counterВчера259
mod_vvisit_counterОваа недела267
mod_vvisit_counterПретходна недела3525
mod_vvisit_counterОвој месец13272
mod_vvisit_counterПретходен месец12072
mod_vvisit_counterВкупно3510135

Присутни online: 5
Ваша IP: 3.227.247.17
,
Денес: Јан 26, 2021