Postapki i_proceduri Gradezni dozvoli 

Се одржа 31-та седница на Советот на општина Делчево

Печати PDF

По претходна најава според објавениот Дневен ред тука се одржа 31-та седница на Советот на општина Делчево . Единствено од дневен ред беа симнати 2-та и 3-та точка по барање на предлагачот.

Сите одлуки кои беа разгледувани на седницата беа усвоени со мнозинство на гласови на советниците, освен Предлог-Одлука-та за донесување на урбанистичко планска документација за усогласување на намените на делот од к.п. бр. 4988/1 К.О. Делчево зафатен со Антенски столб  ЕВН - Македонија-Електронска комуникациска мрежа;.

 

  

Share/Save/Bookmark

Оваа содржина е заклучена. Не е можно коментирање на оваа статија.

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес340
mod_vvisit_counterВчера680
mod_vvisit_counterОваа недела2003
mod_vvisit_counterПретходна недела4222
mod_vvisit_counterОвој месец11483
mod_vvisit_counterПретходен месец12072
mod_vvisit_counterВкупно3508346

Присутни online: 10
Ваша IP: 3.239.40.250
,
Денес: Јан 21, 2021