Postapki i_proceduri Gradezni dozvoli 

Продолжува реализацијата на проектот "Ортопедски прегледи за граѓаните на општина Делчево"

Печати PDF

По спроведувањето на минатогодишната пракса за остварување на ортопедските прегледи за сите заинтересирани граѓани на општина Делчево, проект кој што ЗГ „ Акција за млади-Делчево “го спроведува во соработка со градоначалникот на општина Делчево, Господин Горан Малешевски и останати заинтересирани правни и физички субјекти, и во 2012 година продолжува реализирањето на овој проект од огромно значење за граѓаните на општината.

Првиот ортопедски преглед за оваа година ке биде реализиран на 14 јануари во сабота во просториите на итната помош во здравствениот дом „ Гоце Делчев“ –Делчево со почеток во 10 часот.

Сите заинтересирани граѓани потребно е претходно да се пријават на телефонскиот број 075-321-397 со што ќе им биде одреден термин за остварување на нивниот ортопедски преглед како би ги одбегнале непотребните чекања и дефинирање на редоследот на прегледот.

За 2012 година предвидено е секоја прва сабота од месецот да бидат реализирани ортопедски прегледи, освен, ако не е поинаку известено преку јавните гласила во општината.

За успешно спроведување на овој проект потребна е и финансиска партиципација од страна на пациенттите за која цел ќе бидат наплаќани по 100 денари за партиципирање во намирување на обврските.

Share/Save/Bookmark

Оваа содржина е заклучена. Не е можно коментирање на оваа статија.

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес259
mod_vvisit_counterВчера436
mod_vvisit_counterОваа недела259
mod_vvisit_counterПретходна недела3525
mod_vvisit_counterОвој месец13264
mod_vvisit_counterПретходен месец12072
mod_vvisit_counterВкупно3510127

Присутни online: 2
Ваша IP: 3.227.247.17
,
Денес: Јан 25, 2021