Postapki i_proceduri Gradezni dozvoli 

Дневна прослава на нова година за најмалите во Делчево

Печати PDF

 

Во организација на општина Делчево, а во соработка со бизнис секторот и основните училишта и НУЦК Никола Јонков Вапцаров од Делчево на 31.12.2011 година беше организирана дневна прослава за најмладите во Делчево.

Поради временските услови прославата се одржа во салата за свечености во Спомен домот АСНОМ која беше претесна за да ги собере дечињата кои дојдоа на забавата. Точно на пладне помеѓу присутните пристигна и Дедо Мраз кој на сите присутни дечиња од најмала возраст па се до петто одделение им подари новогодишно пакетче. 

 

На свечената новогодишна програма настапија повеќе групи и поединци, членови на различните културно-уметнички групи при Националната установа центар за култура Никола Јонков Вапцаров од Делчево.

Организацијата на оваа прослава се одржа трет пат по ред, и истата ке продолжи да се реализира во иднина, на задоволство на најмладите во Делчево.

Share/Save/Bookmark

Оваа содржина е заклучена. Не е можно коментирање на оваа статија.

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес259
mod_vvisit_counterВчера436
mod_vvisit_counterОваа недела259
mod_vvisit_counterПретходна недела3525
mod_vvisit_counterОвој месец13264
mod_vvisit_counterПретходен месец12072
mod_vvisit_counterВкупно3510127

Присутни online: 2
Ваша IP: 3.227.247.17
,
Денес: Јан 25, 2021