Postapki i_proceduri Gradezni dozvoli 

Состанок на Комисијата за еднакви можности

Печати PDF

Денеска Среда 09.11.2011 година со почеток во 14 часот во просториите на општината, по иницијатива на координаторот на Комисијата за еднакви можности, Сузана Петровска, состанок ќе одржи Комисијата за еднакви можности при Советот на Општина Делчево, во следниот состав: Снежана Ѓоргиевска , Мира Стојчевска, Емил Петровски, Елизабета Тасева и Тони Ѓорѓиевски. Денешниот состанок е со цел:

-        разгледување и утврдување на Предлог Локалниот акционен план за родова рамноправност за Општина Делчево за 2012 година, кој треба да биде усвоен од страна на Советот на Општина Делчево на наредната седница,

-       Утврдување на планот за спроведување на активностите во рамките на проектот:„Запознавање на лицата со посебни потреби со концептот на недискриминација и механизмите за заштита„ кој проект во Општина Делчево ќе се спроведе во Ноември и Декември 2011 година. Проектот е финансиран од Британски совет и Министерството за труд и социјална политика на РМ а ќе биде имплементиран од страна на Комисијата за еднакви можности .

Share/Save/Bookmark

Оваа содржина е заклучена. Не е можно коментирање на оваа статија.

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес320
mod_vvisit_counterВчера680
mod_vvisit_counterОваа недела1983
mod_vvisit_counterПретходна недела4222
mod_vvisit_counterОвој месец11463
mod_vvisit_counterПретходен месец12072
mod_vvisit_counterВкупно3508326

Присутни online: 8
Ваша IP: 3.239.40.250
,
Денес: Јан 21, 2021