Postapki i_proceduri Gradezni dozvoli 

Свечено отварање на новите простории на ХДЗР КХАМ од Делчево

Печати PDF

Thumbnail image

Во присуство на поголем број на гости, пријатели и официјални преставници од повеќе институции во Делчево, во четврток 27.10.2011 година свечено беа пуштени во употреба новите простории на невладината организација ХДЗР КХАМ од Делчево.

Thumbnail image Thumbnail image

Овие простории кои што се во сопственост на општина Делчево, со одлука на Советот на општина Делчево беа дадени на користење на оваа граѓанска организација на 10 годишен период, во рамки на соработката на градоначалникот Горан Малешевски со граѓанскиот сектор во Делчево.

Thumbnail image Thumbnail image

Притоа овие простории беа соодветно реновирани со сретства од Буџетот на општина Делчево, по то следуваше вселување на истите од страна на членовите на КХАМ. Исто така како партнери во оваа соработка велегуваат и организацијата CIVICA Mobilitas како дел од Програмата за развој на граѓанското општество, што ја спроведува Центар-от за институционален развиј ЦИра, поддржан од Швајцарската агенција за развој и соработка.

Thumbnail image

Пуштањето во употреба на овие простории го направија претседателот на ХДЗР КХАМ- Зекри Абдулов,  од Делчево заедно со градоначалникот на општина Делчево Горан Малешевски.
Со пуштањето во употреба на овие простории во голема мерка се подобруваат условите за работа на спометатата граѓанска организација, која е една од позначајните со фондот на реализирани проекти, на територијата во општина Делчево, како и во регионот.
Share/Save/Bookmark

Оваа содржина е заклучена. Не е можно коментирање на оваа статија.

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес39
mod_vvisit_counterВчера679
mod_vvisit_counterОваа недела1667
mod_vvisit_counterПретходна недела7520
mod_vvisit_counterОвој месец12718
mod_vvisit_counterПретходен месец27076
mod_vvisit_counterВкупно3415833

Присутни online: 3
Ваша IP: 54.160.19.155
,
Денес: Авг 12, 2020