Postapki i_proceduri Gradezni dozvoli 

Одбележан 23-ти Октомври во Делчево

Печати PDF

Thumbnail image

Во недела 23. Октомври 2011 год. со почеток во 11.00 часот, со полагање на свежо цвеќе пред споменикот на патронот на Делчево и идеологот на македонската револуционерна борба од илинденскиот период, Гоце Делчев, беше одбележан 23.Октомври- Денот на македонската револуционерна борба.

Thumbnail image Thumbnail image

Thumbnail image Thumbnail image

Thumbnail image Thumbnail image

Претставници на Општина Делчево, предводени од Градоначалникот Горан Малешевски, претставници на Советот на Општина Делчево, пратеникот во македонскиот парламент Тони Трајановски, институции, политички партии и здруженија, положија свежо цвеќе и  се поклонија пред ликот на Гоце Делчев, одавајки им почит на сите припадници на МРО и она што тие го направиле за македонскиот народ и држава, во минатото.

Thumbnail image Thumbnail image

Во рамки на свечената програма беше прочитан пригоден реферат, по што следуваше богата културно-уметничка програма, приредена од страна на членовите на КУД “Гоце Делчев“ од Делчево.

Share/Save/Bookmark

Оваа содржина е заклучена. Не е можно коментирање на оваа статија.

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес43
mod_vvisit_counterВчера679
mod_vvisit_counterОваа недела1671
mod_vvisit_counterПретходна недела7520
mod_vvisit_counterОвој месец12722
mod_vvisit_counterПретходен месец27076
mod_vvisit_counterВкупно3415837

Присутни online: 2
Ваша IP: 54.160.19.155
,
Денес: Авг 12, 2020