Postapki i_proceduri Gradezni dozvoli 

Асфалтирани дел од улиците Орце Николов и Титоградска во Делчево

Печати PDF

Thumbnail image

Со ангажман на градежната механизација на ГД „Гранит“ АД Скопје -градежна оператива од Делчево, заврши асфалтирањето на дел од улиците „Титоградска“ и „Орце Николов“, во населбата „Ново Делчево“ во Делчево.

Thumbnail image Thumbnail image

Станува збор за асфалтирање на делница во должина од 125 м со која се реконструира значително уништениот дел од овие улици, состојба која во голема мерка го отежнуваше сообраќајот на граѓаните кои живеат во овој дел од населбата. Исто така во рамки на градежните активности беа санирани прекопите на околните улици кои беа направени по неодамнешното поставување на новата водоводна мрежа, во овој дел од градот, во рамки на имплементацијата на проектот за целосна реконструкција на водоводната мрежа во населба Ново Делчево, што започна пред 2 месеци.

********      СОСТОЈБА ПРЕД      ********

Thumbnail image Thumbnail image

Thumbnail image


 

************     СОСТОЈБА ПОТОА    *********

 

Thumbnail image Thumbnail image

Thumbnail image 

Share/Save/Bookmark

Оваа содржина е заклучена. Не е можно коментирање на оваа статија.

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес40
mod_vvisit_counterВчера679
mod_vvisit_counterОваа недела1668
mod_vvisit_counterПретходна недела7520
mod_vvisit_counterОвој месец12719
mod_vvisit_counterПретходен месец27076
mod_vvisit_counterВкупно3415834

Присутни online: 4
Ваша IP: 54.160.19.155
,
Денес: Авг 12, 2020