Postapki i_proceduri Gradezni dozvoli 

Безвизен режим и неговата злоупотреба при патување во земјите на Европската Унија

Печати PDF
Thumbnail image
Во четврток, 07.07.2011 година во 13.00 часот во просториите на полициската станица во Делчево се одржа седница на Советодавната група на граѓани во општина Делчево, оо рамките на проектот“Соработка помеѓу полицијата и локалното население “имплементиран од страна на ОБСЕ-Мисијата во Скопје, преку Одделението за соработка со полицијата и локалното население, кој се имплементира на територијата на Република Македонија.
Thumbnail image Thumbnail image
Воведно излагање на состанокот даде Инспекторот за превенција Виолета Илиевска при ПС Делчево, по што следуваше излагањето на Инспекторот за странци од РЦ за  Исток-Љупчо Ангеловски, кој ги изнесе главните состојби во државата за и околу функционирањето на Визната либерализација, која Република Македонија ја има добиено во декември 2009  година, со која граѓаните на нашата држава можат слободно без визи да патуваат во земјите на ЕУ и уште три други држави во Европа.
Share/Save/Bookmark

Оваа содржина е заклучена. Не е можно коментирање на оваа статија.

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес27
mod_vvisit_counterВчера259
mod_vvisit_counterОваа недела286
mod_vvisit_counterПретходна недела3525
mod_vvisit_counterОвој месец13291
mod_vvisit_counterПретходен месец12072
mod_vvisit_counterВкупно3510154

Присутни online: 2
Ваша IP: 3.232.96.22
,
Денес: Јан 26, 2021