Postapki i_proceduri Gradezni dozvoli 

Изградена нова улица во село Град

Печати PDF

Thumbnail image

Финишираше изградбата на новата улица во селото Град, во близина на центарот на селот. Новоизградената улица го поврзува локалниот пат кој поминува во близина на селската чешма, со т.н. Пејчинско маало, кое се наоѓа на ридест терен и сообраќајната комуникација на жителите од ова маало претходно се одвиваше во отежнаити услови, особено во врнежливи периоди од годината.

 Следува уредување на просторот околу селската чешма како и изградба на целосно нов зафат за вода за оваа и останатите чешми во селото.

 

Thumbnail image Thumbnail image

Thumbnail image

Share/Save/Bookmark

Оваа содржина е заклучена. Не е можно коментирање на оваа статија.

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес345
mod_vvisit_counterВчера680
mod_vvisit_counterОваа недела2008
mod_vvisit_counterПретходна недела4222
mod_vvisit_counterОвој месец11488
mod_vvisit_counterПретходен месец12072
mod_vvisit_counterВкупно3508351

Присутни online: 5
Ваша IP: 3.239.40.250
,
Денес: Јан 21, 2021