Postapki i_proceduri Gradezni dozvoli 

Спроведена јавна набавка за изградба на улици и патеки во општина Делчево

Печати PDF

Thumbnail image

По претходно спроведена Јавна набавка за Изградба на улици и патеки во општина Делчево, беше кон крајот на месец мај 2011 година беше потпишан договор за јавна набавка на работи помеѓу Општина Делчево и ДООЕЛ ИМАКО-Друштво за инжинеринг и трговија ид Гостивар за "Изградба на улици и патеки во општина Делчево" бр. 11-726/1 од 16.03 .2011 година. Според пропишаната тендерска документација и финансиската понуда на економскиот оператор станува збор за


ПОСТОЕЧКА СОСТОЈБА НА УЛИЦАТА КЕЈ НА ОСЛОБОДУВАЊЕТО ВО ДЕЛЧЕВО

 

Thumbnail image Thumbnail image

Thumbnail image


 

  1. реконструкција на Ул. Кеј на ослободување од стационажа 0+100 до 0+590, во износ од 2.022.935,00 мкд, според најповолна понуда на изведувачот на градежните работи;
  2. Реконструкција на пешачка улица 1 во с.Тработивиште, во износ од 562.460,20 мкд, според најповолна понуда на изведувачот на градежните работи;
  3. Реконструкција на пешачка улица 2 во с.Тработивиште со стационажа 0+000 до 0+360, во износ од 1.051.982,00 мкд според најповолна понуда на изведувачот на градежните работи;
  4. Изградба на пристапна патека до Противпожарен дом во Делчево, во износ од 363.286,00 мкд според најповолна понуда на изведувачот на градежните работи;
  5. Изградба на улица во с.Разловци, во износ од 1.111.912,50 мкд според најповолна понуда на изведувачот на градежните работи

ПОСТОЕЧКА СОСТОЈБА НА УЛИЦИТЕ ВО с.ТРАБОТИВИШТЕ

Thumbnail image Thumbnail image

Thumbnail image Thumbnail image


 

ФАЗА ОД УРЕДУВАЊЕТО НА ПРОСТОРОТ КАЈ НОВОТО МУЛТИНАМЕНСКО ИГРАЛИШТЕ И НОВАТА УЛИЦАТА ВО 3-ТИ РЕОН ВО ДЕЛЧЕВО

Thumbnail image


 

Вкупниот износ на сретствата предвидени за спроведувањето на овој Договор изнесуваат 6.032.839,33 мкд -цена со вкалкулиран ДДВ износ од 18%. Овие финансиски сретства се обезбедени од Буџетот на општина Делчево, во рамки на реализацијата на годишната програма на Градоначалникот Горан Малешевски за 2011 година.

Share/Save/Bookmark

Оваа содржина е заклучена. Не е можно коментирање на оваа статија.

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес48
mod_vvisit_counterВчера509
mod_vvisit_counterОваа недела1087
mod_vvisit_counterПретходна недела3563
mod_vvisit_counterОвој месец18261
mod_vvisit_counterПретходен месец24297
mod_vvisit_counterВкупно3445673

Присутни online: 10
Ваша IP: 75.101.220.230
,
Денес: Сеп 30, 2020