Postapki i_proceduri Gradezni dozvoli 

Последна 18-та седница на Советот на општина Делчево за 2010 год.

Печати PDF

Thumbnail image

На 29.12.2010 година Советот на Општина Делчево ја одржа својата 18.редовна седница

На седницата беше донесен Буџетот на Општина Делчево за 2011 година, Одлуката за извршување на Буџетот и Буџетскиот календар, како и Програмите за изградба, реконструкција, одржување и заштита на општинските патишта и улици во општина Делчево за 2011 година и Програмата за уредување на градежно земјиште за 2011 година.

Thumbnail imageThumbnail image

На 18.седница, Советот на Општина Делчево ја донесе и Предлог-Одлуката за утврдување на потреба за изработка на Локална урбанистичка планска документација за изградба на инфраструктурни објекти во Општина Делчево.

Седницата на Советот заврши со доделување на подароци на советниците од страна на Претседателот на Советот и новогодишни пакетчиња за нивните деца, по повод претстојните новогодишни и божиќни празници.

Thumbnail image

На крајот на седницата, Претседателот на Советот, Г-дин Тони Трајановски на советниците им ги честита новогодишните и божиќните празници и им посака многу среќа, здравје и успех на професионален план во 2011 година.

Share/Save/Bookmark

Оваа содржина е заклучена. Не е можно коментирање на оваа статија.

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес347
mod_vvisit_counterВчера680
mod_vvisit_counterОваа недела2010
mod_vvisit_counterПретходна недела4222
mod_vvisit_counterОвој месец11490
mod_vvisit_counterПретходен месец12072
mod_vvisit_counterВкупно3508353

Присутни online: 7
Ваша IP: 3.239.40.250
,
Денес: Јан 21, 2021