Postapki i_proceduri Gradezni dozvoli 

Градоначалникот Малешевски на сите граѓани од православна вероисповед им го честита Божиќ

Печати PDF

Со желби за радост, среќа, благосостојба во секој поглед и чуство за духовен мир и здравје, Градоначалникот на општина Делчево Горан Малешевски на сите припадници од православна вероисповед им го честита раѓањето на спасителот на човечкиот род, Господ Исус Христос, големиот христијански празник Божиќ.

Нека љубовта, меѓусебното разбирање и толеранција бидат втемелени во срцата на сите граѓани на Република Македонија, онака како што овој голем ден на сите верници им дарува топлина, радост и љубов во нивните семејства. Сите заедно како едно големо семејство да ги негуваме и вреднуваме овие универзални вредности, со што себеси ке си овозможиме бескрајна среќа и себепочит.

Во духот на раѓањето на новиот почеток, онака како што Господ-Бог чекореше помеѓу луѓето, сите заедно да градиме заедништво на просперитет и развој, за општа радост и благодет.

Нека е за многу години денешниот Прв ден-Божиќ.

Христос се роди.

Навистина се роди.

Срдечно ваш,

Градоначалник на  Општина Делчево

Горан Малешевски

Share/Save/Bookmark

Оваа содржина е заклучена. Не е можно коментирање на оваа статија.

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес8
mod_vvisit_counterВчера259
mod_vvisit_counterОваа недела267
mod_vvisit_counterПретходна недела3525
mod_vvisit_counterОвој месец13272
mod_vvisit_counterПретходен месец12072
mod_vvisit_counterВкупно3510135

Присутни online: 4
Ваша IP: 3.227.247.17
,
Денес: Јан 26, 2021