Postapki i_proceduri Gradezni dozvoli 

Честитка од Претседателот на Советот на општина Делчево по повод Божиќ

Печати PDF

Почитувани граѓани,

денес православното христијанското население го празнува раѓањето на нашиот Господ Исус Христос -Божиќ како еден од најголемите верски празници што постојат во православниот календар.

Во оваа прилика од името на сите советници во Советот на општина Делчево како и од мое лично име на сите православни христијани им го честитам овој ден и нека истиот влее топлина и љубов во срцата на сите.

Меѓусебната почит и толеранција се вредности кои треба и мора да ги почитуваме.

Христос се роди.

Вистина се роди.

Share/Save/Bookmark

Оваа содржина е заклучена. Не е можно коментирање на оваа статија.

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес257
mod_vvisit_counterВчера436
mod_vvisit_counterОваа недела257
mod_vvisit_counterПретходна недела3525
mod_vvisit_counterОвој месец13262
mod_vvisit_counterПретходен месец12072
mod_vvisit_counterВкупно3510125

Присутни online: 1
Ваша IP: 3.227.247.17
,
Денес: Јан 25, 2021