Postapki i_proceduri Gradezni dozvoli 

Најава за 44-та седница на Советот на општина Делчево

Печати PDF

Во петок 28.12.2012 година со почеток во 12.00 часот во просториите на ООУ Ванчо Прќе ке се одржи 44-та седница на Советот на општина Делчево.

Дневен ред

-Усвојување на Записникотод 43. седница на Советот на Општина Делчево

1.Предлог-Буџет на Општина Делчево за 2013 година;

2.Предлог-Одлука за извршување на Буџетот на Општина Делчево за 2013 година;

Образлагач: Анка Христова-Раководител на Одделението за финансии, буџет, јавни дејности и ЛЕР;

3. Предлог-Одлука за давање согласност за примена на одредбите

на Правилникот за организација и систематизација на работата и работните места во ОЈУДГ „Весели Цветови“-Делчево бр.01-114 од 19.12.2012 година;

Образлагач: Тони Иванов-Директор на ОЈУДГ „Весели Цветови“-Делчево.       

4. Решение за избор на командир на ПС од ОН-Делчево; 

Присуството на членовите на Советот на Општина Делчево е задолжително, а секое отсуство потребно е да се пријави кај Претседателот на Советот на Општина Делчево.

СОВЕТ НА ОПШТИНА ДЕЛЧЕВО 

Претседател,

Николче Трајановски, с.р.


Share/Save/Bookmark

Оваа содржина е заклучена. Не е можно коментирање на оваа статија.

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес4
mod_vvisit_counterВчера259
mod_vvisit_counterОваа недела263
mod_vvisit_counterПретходна недела3525
mod_vvisit_counterОвој месец13268
mod_vvisit_counterПретходен месец12072
mod_vvisit_counterВкупно3510131

Присутни online: 2
Ваша IP: 3.227.247.17
,
Денес: Јан 26, 2021