Postapki i_proceduri Gradezni dozvoli 

Во тек е реконструкција на дел од канализациона линија долж улицата 8-ми септември

Печати PDF

IMG 4051_resize

Започна реконструкција на канализациона линија долж улицата 8-ми септември во населбата 1-ви реон.Реализацијата на овој проект следува по укажаната иницијатива од страна на граѓаните кои живеат во овој дел од населбата, а како резултат на долгогодишните проблеми кои оваа канализациона линија ги предизвикува, со оглед на претходно несоодветно поставување и изградба.

Имено поради повисока кота на поставеност на нивелетата на канализацијата, истата предизвикуваше поплавување во дел од домовите долж оваа улица.

IMG 4047_resize

Екипи на ЈПКД Брегалница пристапија кон демонтажа на постоечките цевки, како и нивно нивелирање и поставување според нови коти согласно нивното оптимално искористување.

Станува збор за интервенција на околу 200 метри канализациони цевки со профил ф500.

По реконструкцијата на оваа канализациона линија ке следува изградба на делот од улицата 8-ми септември, со нејзино тампонирање и асфалтирање.

реализацијата на овие градежни работи е дел од годишната програма за реализација на градоначалникот Горан Малешевски за 2012 година, со сретства од Буџетот на општина Делчево.

Share/Save/Bookmark

Оваа содржина е заклучена. Не е можно коментирање на оваа статија.

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес330
mod_vvisit_counterВчера680
mod_vvisit_counterОваа недела1993
mod_vvisit_counterПретходна недела4222
mod_vvisit_counterОвој месец11473
mod_vvisit_counterПретходен месец12072
mod_vvisit_counterВкупно3508336

Присутни online: 7
Ваша IP: 3.239.40.250
,
Денес: Јан 21, 2021