Postapki i_proceduri Gradezni dozvoli 

Започна изградбата на пристапна патека на улица Голачка во населбата 1-ви реон

Печати PDF

IMG 2143_resize

Во рамки на потпишаниот договор за изградба на улици и пристапни патеки во Делчево кој што општина Делчево го спроведува тековно за оваа година, започна изградбата на нова пристапна патека на улица Голачка во населбата 1-ви реон во Делчево.

Според проектната документација станува збор за поплочување на 100 м2 со бекатон плочки, со што ке се олесни сообраќајната комуникација на повеќе домаќинства кои претходно се соочуваа со особени проблеми при есенски и зимски услови на атмосферски врнежи.

IMG 2129_resize IMG 2135_resize

Изградбата на оваа пристапна патека следува по претходно поднесената иницијатива од страна на урбаната заедница до градоначалникот на општина Делчево кон крајот на 2011 година во рамки на партиципативното учество за креирање на општинскиот буџет.

Share/Save/Bookmark

Оваа содржина е заклучена. Не е можно коментирање на оваа статија.

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес20
mod_vvisit_counterВчера259
mod_vvisit_counterОваа недела279
mod_vvisit_counterПретходна недела3525
mod_vvisit_counterОвој месец13284
mod_vvisit_counterПретходен месец12072
mod_vvisit_counterВкупно3510147

Присутни online: 3
Ваша IP: 3.232.96.22
,
Денес: Јан 26, 2021