Postapki i_proceduri Gradezni dozvoli 

Започна изградба на нов мини парк во населбата Велко Влаховиќ во Делчево

Печати PDF

IMG 1014_resize

Деновиве започна изградба и уредување на нов мини парк во населбата Велко Влаховиќ (Милково брдо).

Станува збор за уредување на јавна површина со изградба на оградни декоративни ѕидови, изградба на дел од тротоарите на оваа локација, како и поставување на различна урбана опрема, со што на локацијата и се дава една целосна содржина на место за одмор и рекреација како на најмладите така и за повозрасните.

IMG 1009_resize IMG 1010_resize

Со изградбата на овој мини парк се уредува претходно неуредена површина која беше претворена во една мини депонија, а со оваа ревитализација ке добие нов лик. Локацијата на овој парк е на крстосницата на аголот меѓу улиците Гоце Делчев и Питу Гули.

Инвеститори за реализацијата на овој проект се Општина Делчево со сретства од буџетот на општината и ЈПКД Брагалница од Делчево која е и изведувач на градежните работи.

Share/Save/Bookmark

Оваа содржина е заклучена. Не е можно коментирање на оваа статија.

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес40
mod_vvisit_counterВчера679
mod_vvisit_counterОваа недела1668
mod_vvisit_counterПретходна недела7520
mod_vvisit_counterОвој месец12719
mod_vvisit_counterПретходен месец27076
mod_vvisit_counterВкупно3415834

Присутни online: 4
Ваша IP: 54.160.19.155
,
Денес: Авг 12, 2020