Postapki i_proceduri Gradezni dozvoli 

Започна уредување на поголем простор во населбата Велко Влаховиќ во Делчево

Печати PDF

IMG 1019_resize

Во тек е уредување на поголема јавна површина во населбата Велко Влаховиќ (Милково брдо) во Делчево. Станува збор за површина од околу 1600 м2, во чии што рамки за изградба е предвидено целосна реконструкција и доизградба на мултинаменско спортско игралиште и поставување на спортска опрема на истото, негово оградување; изградба на неколку пешачки патеки, изградба на нова чешма со довод за вода, како и изградба на парк со детско игралиште во рамки на проектот за изградба на 10 детски игралишта на територијата на општина Делчево.

IMG 1017_resize IMG 1025_resize

Ова е една од позначајните инвестиции на општина Делчево и ЈПКД Брегалница, за оваа урбана населба заедно со изградбата на повеќе пристапни патеки во рамки на реализацијата на јавната набавка за изградба на пристапни патеки од бекатон плочки на територијата на општина Делчево за 2012 година. 

IMG 1027_resize

Реализацијата на овој проект следува по минатогодишната иницијатива од страна на членовите на урбаната заедница во оваа населба, која што беше прифатена од страна на градоначалникот Малешевски и ставена во програмата за реализација за оваа година.

Сретствата за реализација на овој проект се одвоени од Буџетот на општина Делчево со учество на ЈПКД Брегалница, чии што градежни екипи се и изведувач на работите.

Milkovo brdo_resize

Share/Save/Bookmark

Оваа содржина е заклучена. Не е можно коментирање на оваа статија.

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес43
mod_vvisit_counterВчера679
mod_vvisit_counterОваа недела1671
mod_vvisit_counterПретходна недела7520
mod_vvisit_counterОвој месец12722
mod_vvisit_counterПретходен месец27076
mod_vvisit_counterВкупно3415837

Присутни online: 3
Ваша IP: 54.160.19.155
,
Денес: Авг 12, 2020