Postapki i_proceduri Gradezni dozvoli 

Се одржа четвртата форумска сесија во рамки на програмата "Форуми на заедниците"

Печати PDF

IMG 9928_resize

Во четврток 04.10.2012 година во салата во Спомен домот АСНОМ во Делчево се одржа четвртата форумска сесија во рамки на програмата Форуми на заедниците која што општина Делчево ја спроведува во соработка со Швајцарската агенција за развој и соработка во РМ. Во рамки на сесијата беше реализиран сл. дневен ред 

ДНЕВЕН РЕД

 

 • 12:00-12:10

 

Добредојде на присутните, претставување на дневниот ред и целите на четвртата форумска сесијa

- усвојување на Записник од 3 ФС

 • 12:10-12:20

Преглед на предходната сесија и работата меѓу сесии  - предложени концепти и членови на работни групи

 • 12:20-12:30

Презентација на правилата за избор на проекти

 • 12:30-12:50

Предлог-проект (1) – Изградба и уредување на јавни површини  – презентација

Дискусија (коментари, предлози и препораки)

 • 12:50-13:10

Предлог-проект (2) – Расчистување на диви депонии во градот и неговата околина – презентација.

Дискусија (коментари, предлози и препораки)

 • 13:10-13:30

Предлог-проект (3) – Уредување на излетнички и туристички локалитети – презентација

Дискусија (коментари, предлози и препораки)

 • 13:30-13:50

Пауза

Предлог-проект (4) – Пешачки мост преку реката Брегалница  – презентација

Дискусија (коментари, предлози и препораки)

 • 13:50-14:10

Предлог-проект (5) - Зачувување на рибниот фонд преку изградба на рибји патеки на р.Брегалница – презентација

Дискусија (коментари, предлози и препораки)

 • 14:10-14:30

Предлог-проект (5) - Зачувување на рибниот фонд преку изградба на рибји патеки на р.Брегалница – презентација

Дискусија (коментари, предлози и препораки)

 • 14:30-14:45

Оформување на работна група за подготовка на препораки

 • 14:45-15:00

Одредување на термин за следната сесија и оценка на форумската сесија

IMG 9955_resize IMG 9965_resize

Во рамки на програмата предвидени се да се одржат уште две форумски сесии од кои на петата форумска сесија ке се гласаат проектите, од страна на граѓаните кои имаат присуствувано на најмалки три форумски сесии.Од предложените и разработен пет концепти за проекти  ке биде избран еден за реализација со сретства во износ од 4.800.000,00 мкд.

IMG 9971_resize IMG 9976_resize

Share/Save/Bookmark

Оваа содржина е заклучена. Не е можно коментирање на оваа статија.

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес16
mod_vvisit_counterВчера259
mod_vvisit_counterОваа недела275
mod_vvisit_counterПретходна недела3525
mod_vvisit_counterОвој месец13280
mod_vvisit_counterПретходен месец12072
mod_vvisit_counterВкупно3510143

Присутни online: 4
Ваша IP: 3.232.96.22
,
Денес: Јан 26, 2021