Postapki i_proceduri Gradezni dozvoli 

ПОВИК ЗА ПРИЈАВА НА УЧЕСНИЦИ НА ОБУКА

Печати PDF

Општина Делчево во соработка со Мировниот корпус во Македонија во периодот 29.10-02.11.2012 ќе организира петдневна обука за различни аспекти од областа на бизнис работењето: како да започнете бизнис; основите за изработка на бизнис план; стратешко планирање; маркетинг и вмрежување.

За таа цел општината ги повикува сите заинтересирани кандидати да го пријават своето учество со доставување на писмо за интерес и биографија на некој од следните контакти:

Услови кои треба да ги исполнуваат кандидатите:

1.Завршено високо образование, препорачливо од областа на економските, правните и информатичките технологии

2.Солидно познавање на англиски јазик

Пријавувањето трае до 10.10.2012 година (среда).

За повеќе информации: општина Делчево, Весна Илиевска-Арсова, тел. 033 411 550, секој работен ден од 08-15 часот.

Share/Save/Bookmark

Оваа содржина е заклучена. Не е можно коментирање на оваа статија.

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес48
mod_vvisit_counterВчера679
mod_vvisit_counterОваа недела1676
mod_vvisit_counterПретходна недела7520
mod_vvisit_counterОвој месец12727
mod_vvisit_counterПретходен месец27076
mod_vvisit_counterВкупно3415842

Присутни online: 2
Ваша IP: 54.160.19.155
,
Денес: Авг 12, 2020