Postapki i_proceduri Gradezni dozvoli 

Општина Делчево се приклучува на акцијата "Македонија без отпад 2012"

Печати PDF

 

Општина Делчево ги известува граѓаните дека ќе се приклучи кон Националната акција за чистење која е дел од проектот ,,Македонија без отпад 2012,, на МЖСПП и Асоцијацијата Ајде Македонија се со цел справување со неорганизираното и незаконско фрлање на отпад.

Општината ги повикува сите граѓани, училишта, Владини и Невладини Организации,Урбани и Месни Заедници, правни и физички лица масовно да се приклучат кон акцијата која ќе се одржи на 6-ти октомври (сабота) 2012г со чистење на своите дворни и околу дворни места, јавни површини или да се вклучат со расчистување на веќе лоцирани депонии со комунален отпад и градежен шут:

1.Пат кон с.Киселица;

2.Очипалска река-непосредно до магистралниот пат А3;

3.Локален пат Л3 (зад кожара);

4.Стар Расадник – спроти манастир,,Св.Богородица – Балаклија,,

5.Корито на река Брегалница;

Заинтересираните граѓани можат да се приклучат кон акцијата на собирното место пред Општина Делчево на 6ти октомври(сабота) во 08 часот каде што ќе им бидат поделени материјали за работа и распределени на локациите за чистење.

Share/Save/Bookmark

Оваа содржина е заклучена. Не е можно коментирање на оваа статија.

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес31
mod_vvisit_counterВчера259
mod_vvisit_counterОваа недела290
mod_vvisit_counterПретходна недела3525
mod_vvisit_counterОвој месец13295
mod_vvisit_counterПретходен месец12072
mod_vvisit_counterВкупно3510158

Присутни online: 4
Ваша IP: 3.232.96.22
,
Денес: Јан 26, 2021