Postapki i_proceduri Gradezni dozvoli 

Општина Делчево учествуваше на саемот за прекугранични проекти во Ќустендил, Република Бугарија

Печати PDF

DSCN5949 resize DSCN5969 resize

На 21 септември 2012 година на плоштадот Велбужд во Ќустендил се одржа Саемот на прекугранични проекти финансирани во рамки на првиот повик од Програмата за прекугранична соработка Македонија-Бугарија 2007CB16IPO007. Саемот беше организиран во состав на прославата на Европскиот ден на соработка, кој се прославуваше низ Европа и соседните земји.

Општина Делчево со партнерот општина Благоевград на саемот се претстави со промотивните материјали изработени во рамки на проектот „Разумно искористување на еко ресурсите на планините Голак и Влаина“, што се спроведуваше во периодот мај 2011-август 2012. Штандот на нашиот проект предизвика многу внимание и интерес кај посетителите особено за Прирачникот за собирачи на билки и шумски плодови.

Share/Save/Bookmark

Оваа содржина е заклучена. Не е можно коментирање на оваа статија.

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес357
mod_vvisit_counterВчера680
mod_vvisit_counterОваа недела2020
mod_vvisit_counterПретходна недела4222
mod_vvisit_counterОвој месец11500
mod_vvisit_counterПретходен месец12072
mod_vvisit_counterВкупно3508363

Присутни online: 7
Ваша IP: 3.239.40.250
,
Денес: Јан 21, 2021