Postapki i_proceduri Gradezni dozvoli 

Во тек е проширување на капацитетите на гимназијата во Делчево

Печати PDF

IMG 9413_resize

Во тек е изградбата на две нови дополнителни училници во рамки на Средното општинско училиште Методи Митевски Брицо во Делчево.

Потребата од изградбата на овие две нови простории произлезе од процесот на модернизирање и доопремување на училиштето за потребите на образовниот процес кој во изминатите неколку години значително се подобри и модернизира. Намената на овие две нови простории во главно ке биде создавање на мултимедијален центар за учениците во училиштето, во кој што ке бидат застапени, современи техники, технологии и образовни процеси кои во значителна мера ке соодветствуваат со најновите технолошки трендови во средното образование. Покрај оваа главна намена овие две училници ке служат и за други потреби на училиштето согласно наставната дејност која се обавува во училиштето.

 IMG 1360_resize IMG 1372_resize

Финансиската конструкција за овој проект е обезбедена од сретства од Буџетот на општина Делчево, грант од американската влада преку Peace corps мисијата во Македонија, сретства од ЈПКД Брегалница, како и сретства од самото училиште.

IMG 9457_resize

Share/Save/Bookmark

Оваа содржина е заклучена. Не е можно коментирање на оваа статија.

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес362
mod_vvisit_counterВчера680
mod_vvisit_counterОваа недела2025
mod_vvisit_counterПретходна недела4222
mod_vvisit_counterОвој месец11505
mod_vvisit_counterПретходен месец12072
mod_vvisit_counterВкупно3508368

Присутни online: 7
Ваша IP: 3.239.40.250
,
Денес: Јан 21, 2021