Postapki i_proceduri Gradezni dozvoli 

Се одржа рок концертот "Во Делчево под ѕвездите 2" на летната сцена во центарот на градот

Печати PDF

IMG 8322_resize

Во организација на градоначалникот на општина Делчево г-дин Горан Малешевски во сабота 8-ми септември 2012 година со почеток во 21.00 часот се одржа рок концертот "Во Делчево под ѕвездите".

Во рамки на програмата настапија 6 (шест) изведувачи предвидени за таа вечер. Атмосферата на концертот ја подгреваа Никола Тренчевски и Марија Атанасовска со изведба на нивни и познати светски хитови. Потоа следуваа делчевските рок бендови "Македон" и "Разор" кои на свој специфичен начин им се претставија на неколку стотната публика присутна во центарот на Делчево.

IMG 7895_resize IMG 7902_resize

IMG 7915_resize IMG 7937_resize

IMG 7960_resize IMG 7971_resize

IMG 7975_resize IMG 8000_resize

IMG 8003_resize IMG 8005_resize

Во продолжение следуваше скопскиот hard rock 'n heavy состав Steel temple кои прозвучија компактно и уиграно со оглед на нивното-повеќе од деценија-искуство на македонската рок сцена. Атмосферата беше сосема подгреана кога на сцената грмнаа делчевските "Верка"- бенд кој опстојува подолг период со одредени прекини на македонската музичка сцена. Речиси во еден здив беа отсвирени повеќето од темите на нивните два албуми, а публиката љубоморно го следеше секој нивен звук, без разлика на неговата дисторзија и комплицираност на ритмика.

Она што го карактеризира овој бенд дојде до полн израз за време на концертот, а тоа е енергичноста и постојаната флуидност со публиката,. Бендот е дефинитивно вреден за доживување на сцена во живо.

Овој концерт беше реализиран во рамки на манифестацијата за одбележување на јубилејот "100 години град Делчево", со сретства од буџетот на општина Делчево.

IMG 8023_resize IMG 8051_resize

IMG 8054_resize IMG 8088_resize

IMG 8121_resize IMG 8157_resize

IMG 8166_resize IMG 8170_resize

IMG 8187_resize IMG 8195_resize

IMG 8233_resize IMG 8247_resize

IMG 8258_resize IMG 8303_resize

IMG 8312_resize IMG 8320_resize

IMG 8380_resize IMG 8331_resize

Share/Save/Bookmark

Оваа содржина е заклучена. Не е можно коментирање на оваа статија.

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес9
mod_vvisit_counterВчера259
mod_vvisit_counterОваа недела268
mod_vvisit_counterПретходна недела3525
mod_vvisit_counterОвој месец13273
mod_vvisit_counterПретходен месец12072
mod_vvisit_counterВкупно3510136

Присутни online: 5
Ваша IP: 3.227.247.17
,
Денес: Јан 26, 2021