Postapki i_proceduri Gradezni dozvoli 

Официјална покана и програма за одбележување на јубилејот 100 години град Делчево

Печати PDF

Pokana7-mii8-miSeptemvri20121

Градоначалникот на општина Делчево Горан Малешевски и Претседателот на Советот на општина Делчево, заедно со вработените во општинската администрација и одборот за одбележување на јубилејот 100 години град Делчево, ги покануваат сите граѓани на општина Делчево, и пошироко да земат учество на настаните, свеченостите и активностите предвидени за одбележување на овој јубилеј.

Општина Делчево прославува 100 години градска управа стекната во 1912 година со акт на тогашниот српски цар, со што на тогашното Царево село му е даден статус на повисока градска управа, од дотогашната.

Од тогаш до денес општина Делчево чекори интензивно по нагорна линија на развој и напредок во сите сегменти на општествената улога на оваа градска населба-општина на истокот од Република Македонија.

Во таа чест организирана е богата културно-уметничка, спортска и свечена програма, дадена во следниот промотивен леток подолу.

Pokana7-mii8-miSeptemvri2012

 

Share/Save/Bookmark

Оваа содржина е заклучена. Не е можно коментирање на оваа статија.

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес259
mod_vvisit_counterВчера436
mod_vvisit_counterОваа недела259
mod_vvisit_counterПретходна недела3525
mod_vvisit_counterОвој месец13264
mod_vvisit_counterПретходен месец12072
mod_vvisit_counterВкупно3510127

Присутни online: 2
Ваша IP: 3.227.247.17
,
Денес: Јан 25, 2021