Postapki i_proceduri Gradezni dozvoli 

Познати првонаградените од конкурсот "Најдобра фотографија со мотив од современо Делчево 2012"

Печати PDF

По одлука на комисијата во состав:

Борче Христовски -професор по ликовна уметност во СОУ ММ Брицо

Антонела Манева-наставник по ликовна уметност во ООУ Ванчо Прќе

Дафинка Лазарова-Стаменковска-наставник по ликовна уметност во ООУ Св.Климент Охридски

Горан Петровски-дипломиран архитект инжинер, 

беа прогласени победниците на конкурсот "Најдобра фотографија со мотив од современо Делчево 2012"  кој што траеше во период 24.08.2012 до 03.09.2012 година а објавен по повод одбележувањето на јубилејот "100 години од прогласувањето на тогашното Царево село (денес Делчево) за градска управа" и во рамки на манифестацијата "100 настани за 100 години град" како и свеченостите за одбележување на 7-ми Септември "Ден на ослободување на Делчево" и 8-ми Септември "Ден на независноста на Република Македонија"

Прва награда шифра "62"

62-PRVO MESTO_resize

Автор: Борче Поповски


Втора наградa шифра "Едноокиот Џек"

EDNOOKI-VTORO resize

Автор: Ана Димитровска


Трета награда шифра "AlexMcQueen"

ALEKS 1_(-TRETO_resize

Автор: Катерина Антовска

Градоначалникот на сите учесници на конкурсот ке додели Благодарници за учество,наградни плакети и парична награда за првите три места во износ од 

  • 3000 мкд за прво место
  • 2000 мкд за второ место
  • 1000 мкд за трето место 
Сите фотографии кои беа пријавени на конкурсот беа со висок квалитет, и од нив ке се направи изложба во фоајето на Спомен домот АСНОМ во Делчево, која ке биде отворена од страна на градоначалникот Малешевски во петок 07.09.2012 година со почеток во 19.15 часот.
Се повикуваат сите учесници на овој конкурс да ги достават сопствените имиња до општина Делчево, за именување на благодарниците, како и нивно присуство на свечената седница на Советот на општина Делчево со почеток во 17.00 часот кога истите ке им бидат доделени од страна на градоначалникот.
Share/Save/Bookmark

Оваа содржина е заклучена. Не е можно коментирање на оваа статија.

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес259
mod_vvisit_counterВчера436
mod_vvisit_counterОваа недела259
mod_vvisit_counterПретходна недела3525
mod_vvisit_counterОвој месец13264
mod_vvisit_counterПретходен месец12072
mod_vvisit_counterВкупно3510127

Присутни online: 2
Ваша IP: 3.227.247.17
,
Денес: Јан 25, 2021