Postapki i_proceduri Gradezni dozvoli 

Се одржа завршниот форум во рамки на проект од трансгранична соработка на општина Делчево

Печати PDF

IMG 0138_resize

Во сабота и недела 23-24.06.2012 година во Делчево се одржа завршниот форум во рамки на имплементацијата на проектот „Разумно искористување на еко ресурсите на планините Голак и Влаина“.

IMG 0152_resize IMG 0156_resize

Во саботата се одржа форумска расправа на тема „Понуда и побарувачка на лековити билки и шумски плодови во пограничниот регион“, на која учество зедоа експерти од Република Македонија и Република Бугарија, како и физички и правни лица кои директно или индиректно се вклучени во процесот на оперирање со лековитите билки и шумски плодови во овој пограничен регион.

IMG 0158_resize IMG 0172_resize

Вториот ден во недела учесниците на форумот имаа можност да посетат приватни поседи на култивирани лековити билки во атерот на село Град, како и богатата вегетациска разновидност на лековити билки и шумски плодови на планината Голак.

IMG 0139_resize IMG 0109_resize

IMG 0110_resize IMG 0094_resize

IMG 0143_resize IMG 0158_resize

IMG 0169_resize IMG 0176_resize

IMG 0207_resize IMG 0345_resize

Во рамки на овој проект од CBC програмата на Европската унија остануваат неколку активности околу изработка на Студијата за потенцијалите за развој на ваквиот вид на претприемништво, како и завршните евалуациски етапи и промоција на постигнатите резултати.

Share/Save/Bookmark

Оваа содржина е заклучена. Не е можно коментирање на оваа статија.

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес321
mod_vvisit_counterВчера680
mod_vvisit_counterОваа недела1984
mod_vvisit_counterПретходна недела4222
mod_vvisit_counterОвој месец11464
mod_vvisit_counterПретходен месец12072
mod_vvisit_counterВкупно3508327

Присутни online: 9
Ваша IP: 3.239.40.250
,
Денес: Јан 21, 2021