Postapki i_proceduri Gradezni dozvoli 

Доставување на предлог - извештај за стратегиска отцена на животната средина

Печати PDF

Врз основа на член 65 Став (6) од Законот за животна средина  (,,Службен весник на Република Македонија,,бр.53/05,, 81/05, 24/07, 159/08, 83/09, 124/10 и 51/11) , и одлука за спроведување на стратегиска отцена  донесена од Градоначалникот на Општина Делчево за Локална урбанистичка планска документација за Трговски центар во близина на граничен премин Делчево, М.В. Скокото , КО Звегор, Општина Делчево,  доставено е:предлог - извештај за стратегиска отцена на животната средина.

 Предлог извештајот за стратегиска отцена на животната средина е достапен на сл. линк тука.

                                                                                                                                ОПШТИНА ДЕЛЧЕВО

Share/Save/Bookmark

Оваа содржина е заклучена. Не е можно коментирање на оваа статија.

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес15
mod_vvisit_counterВчера259
mod_vvisit_counterОваа недела274
mod_vvisit_counterПретходна недела3525
mod_vvisit_counterОвој месец13279
mod_vvisit_counterПретходен месец12072
mod_vvisit_counterВкупно3510142

Присутни online: 3
Ваша IP: 3.232.96.22
,
Денес: Јан 26, 2021