Ниво на корисникот: / 0
НајлошоНајдобро 

Актуелно - Актуелности

Општина Делчево ги известува граѓаните дека на 8 август од 2 часот по полноќ  ќе спроведе наменско прскање против комарци и други инсекти кои се потенцијална опасност од преносливи заразни болести. Активноста ќе ја спроведат стручни екипи од Центарот за јавно здравје ЈЗУ Кочани и ПЕ Делчево, а е согласно со Програмата на населението од заразни заболувања за 2019 г.

 Воедно ги известуваме сопствениците на пчелни семејства да ги преземат сите неопходни мерки за заштита на пчелите.

Share/Save/Bookmark